Texte de iubire

Iubire este aerul...iubirea este soarele...iubirea este luna...iubirea este u sentiment care apare si dispare...dar iubirea te e tot ce ma inconjoara...!!!

As vrea sa fiu o lacrima in ochiul tau,pt a putea aluneca pe obrazul tau,si a ajunge pe buzele tale,dar nu as vrea ca tu sa fii o lacrima pe obrazul meu pt ca te-as pierde ori de cate ori as plange.

As vrea sa fiu o floare Pe care s-o mirosi,
Sa ma transform in lacrimii
In ochii tai frumosi.

As vrea sa fiu un nor
Sa ma transform in ploaie
Si peste trupul tau
Apoi sa curg siroaie.

As vrea sa fiu pamantul
Pe care tu pasesti,
As vrea sa fiu eu insumi
Sa-mi spui cat ma iubesti.